Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Western Digital pozwany o brak informacji o SMR

Westerne Digiral otrzymał właśnie pozew zbiorowy w sprawie braku informacji o SMR na niektórych dyskach z serii Red. Jest to kontynuacja afery, która niedawno uderzyła świat dysków.

Blocks & Files ujawniło obecność SMR na dyskach WD Red jako wyjaśnienie, dlaczego z dysków nie można stworzyć RAID. Producent nic o tej technologii nie wspominał, co stanowiło oszustwo względem kupujących.

Czytaj też: Aorus 5 vB i 7 vB to najnowsze laptopy na rynku

Firma broniła się wyjaśniając, czym jest DM-SMR. WD mówiło też, że dyski Red nie są przeznaczone do poważnych konfiguracji NAS i tam trzeba zastosować dyski WD Red Pro lub Ultrastar.

Dopiero po dalszym oburzeniu klientów firma opublikowała pełna listę dysków korzystających z SMR. Nie ochroniło to jednak WD przed pozwem. Odpowiada za niego kancelaria Hattis & Lukacs, która specjalizuje się w pozwach grupowych. Każdy mieszkaniec USA, który czuje się poszkodowany może bez problemów dołączyć do pozwu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News