Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dlaczego Ukryte Ostrze w Assassin’s Creed Valhalla nie jest ukryte?

Kolejne szczegóły na temat Assassin’s Creed Valhalla. Tym razem co nieco o ukrytym ostrzu!

Od początków serii Assassin’s Creed (z drobnymi wyjątkami) mamy możliwość posługiwania się ukrytym ostrzem. Ikoniczna broń serii od zawsze służyła skrytym w cieniu Assassynom na zadawanie śmiertelnych ciosów z zaskoczenia.

Uważni fani serii Assassin’s Creed zwrócili jednak uwagę, że Eivor w Assassin’s Creed Valhalla paraduje z ostrzem umiejscowionym po zewnętrznej stronie ręki. Jest ono bez problemów widoczne dla przeciwników! Można było założyć, że bohater po prostu nie wie jak używać ostrza.

Czytaj też: Sprzedaż The Last of Us 2 pokazuje, że jak zwykle najgłośniejsi są najmniejsi

Twórcy gry wytłumaczyli jednak o co konkretnie chodzi. Okazuje się, że dla wikingów zabicie kogoś było… ważne. Honor wikinga nakazywał, by wszyscy widzieli, że gdy zabiłeś swojego przeciwnika – to go zabiłeś. Żadnego ukrywania broni.

W przeszłości wikingów można było uniknąć kary za morderstwo jeśli miało się coś na swoją obronę – jak np. to, że zostaliśmy obrażeni. Kara nie spadłaby na zabójcę jeśli otwarcie stwierdziłby on „Tak, zabiłem tę osobę w pojedynku”. Pokazywanie ukrytego ostrza jest właśnie tego typu wyrazem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News