Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Telekomunikacja – TOP5 wydarzeń mijającego tygodnia 19.01.2020

Nowe informacje na temat specyfikacji Huaweia P40 Pro, a także nowych Samsungów Galaxy S20 oraz Galaxy Z Flip, zgoda na fuzję Vectry i Multimedia Polska, ważna kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK na temat sextingu oraz grudniowy speedtest – to najważniejsze informacje mijającego tygodnia w świecie telekomunikacji.

Warunkowa zgodna na fuzję Vectry i Multimedia Polska

zgoda na fuzję Vectry i Multimedia Polska

UOKiK zakończył trwające ponad rok postępowanie w sprawie fuzji dwóch istotnych graczy na rynku usług kablowych w Polsce.

Aby połączenie doszło do skutku, niezbędne będzie znalezienie partnerów. Takich, którzy będą chcieli przejąć część sieci oraz klientów obu firm w 8 miastach Polski – Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie. Pozostaje pytanie, czy ktoś będzie chciał pomóc w fuzji? Jeśli sprzedaż będzie miała odbyć się po realnej, rynkowej wartości, może brakować chętnych do pomocy. Z drugiej strony, połączenie obu firm może być na tyle opłacalne, że część sieci zostanie sprzedana za bezcen, oby tylko zakończyć cały proces.

To jednak tylko jeden z warunków. Drugim jest pozwolenie na odejście do konkurencji klientom z 13 miejscowościach – Barcinie, Inowrocławiu, Kruszwicy, Lubiczu Dolnym, Łęczycy, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Piechcinie, Słubicach, Strzelnie, Suwałkach, Szubinie i Świnoujściu.

Czytaj więcejZgoda na fuzję Vectry i Multimedia Polska. Ale są pewne warunki

Specyfikacja Samsungów Galaxy S20 podana na tacy. Galaxy Z Flip z normalną baterią

Samsung Galaxy Z Flip

Największą niewiadomą nadchodzącego Samsunga Galaxy Z Flip był jego akumulator. Miał on mieć naprawdę śmieszną pojemność 900 mAh. Na szczęście ta informacja okazałą się plotką. Smartfon będzie zasilany ogniwem o pojemności 3300 mAh. To nadal niewiele, ale powinno wystarczyć na pełny dzień działania.

Czytaj więcej – Samsung Galaxy Z Flip z większą baterią i szkłem na ekranie

Galaxy S20 specyfikacja

Zaskakująco szybko poznaliśmy specyfikację Samsungów z serii Galaxy S20. Ekran o przekątnej 6,9 cala, Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 3200 pikseli. Układ Exynos 990, 12 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, do nawet 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Potrójny aparat o rozdzielczości 108 Mpix (główny), 48 Mpix (teleobiektyw), 12 Mpix (ultra-szerokokątny) i dodatkowy czujnik ToD. Na deser akumulator o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 45W. Tak wygląda specyfikacja najmocniejszego przedstawiciela serii Galaxy S20 – Samsunga Galaxy S20 Ultra 5G. Robi wrażenie.

Nie zapomnij sprawdzić specyfikacji pozostałych modeli Galaxy S20.

Aparat Huaweia P40 Pro bez tajemnic. Król wraca z przytupem

P40 Pro parametry aparatu

Dzięki dokładnym zdjęciom aparatu Huaweia P40 Pro poznaliśmy jego dokładną specyfikację. Aparat główny to konstrukcja Sony w układzie Quad Quad Bayer i rozdzielczości 52 Mpix. Do tego zmienna przysłona w zakresie F/1.8 – F/4.0 i matryca wielkości 1/1.33″.

Huawei nadal stawia na zoom i P40 Pro zaoferuje niemal dwukrotnie większe przybliżenie niż P30 Pro. W ubiegłorocznym flagowcu maksymalna długość ogniskowej wynosiła 125mm. W tym roku peryskopowy zoom dostanie dwa pryzmaty, a maksymalna długość ogniskowe wzrośnie aż do 240mm.

Huawei P40 Pro zdjęcia hi res

Zmianom ulegnie też wygląd smartfonu. Jak widzicie na powyższym zdjęciu, do łask powracają zdecydowane krągłości.

Nie zagub dziecka w sieci – kolejna edukacyjna kampania NASK i Ministerstwa Cyfryzacji

Nie zgub dziecka w sieci Reżyser Życia

42% polskich nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś intymne zdjęcia lub filmy innej osoby, a 13% wysyłało własne materiały. 43% osób w wieku11-18 lat miało kontakt z materiałami pornograficznymi. W 92% przypadków miało to miejsce w Internecie.

Jak temu zaradzić? Zdecydowanie -edukować! Ale rządowe kampanie raczej nie cieszą się wielką popularnością. Dlatego do akcji, bardzo słusznie, zaangażowany został popularny youtuber, znany z poruszania ważnych i poważnych tematów – Reżyser Życia. W efekcie film, który na chwilę obecną dobija do 700 tys. wyświetleń, naprawdę ma okazję przemówić do świadomości młodych ludzi.

INEA i Orange na szczycie grudniowego Speedtestu

Speedtest grudzień 2019

Comiesięczne wyniki Speedtestu to idealna okazja dla operatorów dla porównania, kto ma większ szybszy Internet.

W grudniu użytkownicy serwisu Speedtest.pl wykonali 2,64 mln testów. 1 962 223 z nich zostało wykonanych za pomocą strony internetowej, a 679 675 za pomocą aplikacji mobilnej. Na całym świecie wykonano w tym czasie prawie 6 mln pomiarów, z czego 3,34 mln za pomocą aplikacji mobilnej.

Liderem prędkości wśród operatorów stacjonarnych została INEA. Wśród operatorów mobilnych króluje Orange. Play za to jak zwykle jest najlepszy w pomiarach wykonanych we własnej sieci, bez roamingu krajowego. Ale że Fioletowi z roamingu ciągle korzystają, ciężko jednoznacznie przydzielić im palmę pierwszeństwa. Dlatego korona grudnia dla Orange.

Sprawdź dokładne wyniki w pełnej wiadomości.