Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Z nieba spadają setki tysięcy ptaków, a naukowcy nie wiedzą, dlaczego

Masowe zgony ptaków, które notuje się w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych mają zagadkowy charakter. Naukowcy przypuszczają, że może to wynikać ze zmian klimatycznych, pożarów bądź braków w dostępie do pożywienia.

Relacje świadków, którzy widzieli martwe lub zdychające zwierzęta sugerują, że być może mamy do czynienia z chorobą zakaźną, taką jak np. wścieklizna. Jeden z obserwatorów powiedział, że na polu golfowym w Nowym Meksyku przesiadywały jaskółki, umożliwiając ludziom zbliżanie się do nich. W normalnych okolicznościach owe ptaki przecinają niebo w poszukiwaniu owadów, na które polują.

W innych przypadkach ptaki były zbyt wolne, by unikać przejeżdżających samochodów. O powadze sytuacji niech świadczy fakt, że naukowcy szacują liczbę padniętych zwierząt na setki tysięcy, a być może nawet miliony. O ile sezonowe zgony ptaków nie są niczym niezwykłym, tak w tym przypadku mają one ciągły charakter. Nie mogą więc wynikać np. z burz śnieżnych czy opadów gradu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News