Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Samochody przyszłości BMW będą w stanie „czuć” drogę

Fajnie „czuć” samochód, bo to tak naprawdę jeden z najważniejszych aspektów jazdy, który poprawia sterowność i pozwala cieszyć się jazdą. BMW wie o tym doskonale.

Samochody BMW tak naprawdę cieszą się dużym uznaniem, jeśli chodzi o sprzężenie zwrotne z podłożem, a zwłaszcza linia samochodów sportowych M. To jednak nie wystarcza dla firmy, która chce się rozwijać bardziej i bardziej.

Teraz w celu poprawy obsługi oraz osiągów swoich samochodów, BMW nawiązało współpracę handlową z Tactile Mobility. To z kolei wiodąca na świecie firma, specjalizująca się w technologii wirtualnych czujników dotykowych i zbierania danych.

Dzięki temu partnerstwu pojazdy BMW i inne marki należące do BMW Group, takie jak Mini i Rolls-Royce, będą korzystać z pionierskiego oprogramowania Tactile Mobility. To zapewni samochodom możliwość analizy atrybutów nawierzchni drogi pod oponami, co umożliwi dokładne wykrywanie warunków drogowych, a to prowadzi może być wykorzystywane przez BMW do ulepszania funkcji zarządzania dynamiką pojazdu.

Czytaj też: Porsche 911 Turbo S kontra Lamborghini Huracan Evo w teście przyspieszenia

Oprogramowanie Tactile Mobility wykorzystuje wbudowane czujniki do zbierania i analizowania danych o dynamice pojazdu i drodze, umożliwiając samochodowi wyuczycie podłoża. Dzięki tym czujnikom można brać pod uwagę dane w czasie rzeczywistym, takie jak dostępne poziomy przyczepności, umożliwiając regulację zawieszenia, układu napędowego, skuteczności hamowania, stanu opon i nie tylko.

Wedle informacji (via Motor1) od 2021 roku technologia oprogramowania Tactile Mobility będzie wbudowana w pojazdy nowej generacji BMW Group na skalę globalną.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News