Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Znamy specyfikację drugiej generacji pioniera składanych smartfonów

W kontekście składanych smartfonów najwięcej mówi się o Samsungu, Huaweiu i Motoroli. Ale to Royole FlexPai był pierwszym tego typu urządzeniem, które trafiło do regularnej sprzedaży. Druga generacja smartfonu została zaprezentowana w marcu, ale bez wielu szczegółów specyfikacji. Royole FlexPai 2 przeszedł certyfikację urzędu TENAA, dzięki czemu poznaliśmy jego specyfikację.

Royole FlexPai 2 to konstrukcja w stylu Huaweia Mate Xs. Mamy tu ekran składany na zewnątrz, który po złożeniu owija obudowę. To jak wiemy z doświadczenia nie wpływa dobrze na jego kondycję po pewnym czasie użytkowania.

Choć na zdjęciach ekran wydaje się duży i podłużny, ma przekątną 7,8 cala, proporcje 4:3 i wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1440 pikseli. Zastosowano tutaj elastyczny panel AMOLED o nazwie Cicada Wing. To trzeba generacja panelu stosowanego przez Royole. FlexPai 2 to flagowiec wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 865, do tego 8 lub 12 GB pamięci RAM i 256 lub 512 GB pamięci wbudowanej. Główny aparat jest poczwórny – 64, 16, 8 i 32 Mpix, ale nie wiadomo, który z nich za co odpowiada. Możemy zakładać, że na pewno mamy tutaj główny aparat szerokokątny, zoom z teleobiektywem i ultraszerokokątny. Ale czwarty o rozdzielczości 32 Mpix pozostaje zagadką.

TENAA ujawnił też informacje o pojemności akumulatora – 4450 mAh oraz wymiarach – 186,2 x 133,8 x 6,5mm i masie 340 gramów.

Oficjalna premiera FlexiPai 2 odbędzie się 22 września.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News