Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation chwilę myślało, czy warto zrobić GamePassa i wyszło im, że nie warto

Game Pass dla PlayStation? Nic z tych rzeczy. Szkoda.

Xbox oferuje swoim klientom Game Pass. Za miesięczną lub kwartalną opłatę ma się dostęp do ponad setki gier na Xbox One oraz Xbox Series i PC. Do tego możemy grać w chmurze na urządzeniach z Androidem. Oferta daje również zniżki na gry oraz pozwala grać w premierowe tytuły AAA od firm kupionych przez Microsoft.

Tymczasem Sony mówi czemuś takiemu nie. PlayStation ma trzymać się innej filozofii, która tłumaczona jest przez Jima Ryana jako tworzenie gier „blockbusterów”, a do nich Game Pass nie pasuje. Szczegółów dlaczego tak jest – nie poznaliśmy.

Czytaj też: Znamy polskie ceny PS5! Jest jedynka z przodu!

Sony co prawda trochę ugina się pod fantastyczną ofertą Microsoftu i zaprezentowało PlayStation Plus Collection czyli dostęp do wszystkich gier Sony z PS4 (i kilku innych tytułów) na PlayStation 5. Cóż, Microsoft dużo inwestuje w to, aby Game Pass się opłacał i liczy na to, że w końcu usługa przyciągnie tylu graczy, że stanie się bardziej opłacalna dla firmy.

Ta generacja może być kluczowa dla Xbox Game Pass, ponieważ nowe ceny gier rosną i takie Demon’s Souls już zostało wycenione na 359 złotych. Tymczasem gry AAA od Microsoftu są w najlepszym wypadku dostępne na premierę za… 4 złote.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News