Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia przeprasza za problemy z ilościami RTX 3080 w sklepach

Nvidia GeForce RTX 3080 właśnie miał swoją premierę, która nie odbyła się bez problemów. W wielu sklepach na całym świecie zapasy kart bardzo szybko się wyczerpały.

Problemy są jeszcze większe – eBay momentalnie zapełnił się aukcjami z kartami kosztującymi 1000-2000 dolarów. Pochodzą one od osób, które właśnie wykupiły zapasy ze sklepów. Niestety jest też wiele osób, które są zwykłymi oszustami i żerują na brakach magazynowych.

Czytaj też: Acer wprowadza na rynek monitor CB342CKC

Nvidia jest świadoma takiej sytuacja i w oficjalnym oświadczeniu mówi, że sytuacja była bezprecedensowa. Wiele sklepów zostało dosłownie ogołoconych z kart od razu po premierze i zwyczajnie popyt przerósł najśmielsze oczekiwania. Dotyczy to między innymi oficjalnego sklepu Nvidia, gdzie również szybko skończyły się zapasy kart.

Firma obiecuje, że współpracuje z producentami w celu rozwiązania tych problemów. Codziennie mają dochodzić nowe dostawy kart i sytuacja ma niedługo zostać opanowana.

Mamy też nadzieję, że w przypadku RTX 3090 i RTX 3070 Nvidia przygotuje więcej sztuk grafik na premierę i sytuacja z brakami kart w sklepach więcej się nie powtórzy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News