Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Maska nowej Corvette C8 może doprowadzić do wypadków

Nowa Corvette C8, to kawał świetnego i bardzo dobrze wycenionego sprzętu, który spotkał się z masą pozytywnych ocen. Jednak tak jak praktycznie każdy samochód i ten może mieć coś za uszami.

Chevrolet Corvette 2020 dręczy jednak dosyć nietypowy problem. Jasne – słyszeliśmy już doniesienia na temat niedbałego (okazjonalnego) wykonania deski rozdzielczej, samej wygody, jaką oferuje, czy tendencji do blokowania się, nawet gdy klucze są w środku. To jednak nic z najnowszymi doniesieniami.

Serwis Corvette Blogger odkrył, że według niektórych obecnych właścicieli Corvette zdarzają się przypadki, gdy maska zwyczajnie otwiera się, gdy samochód jest w ruchu:

O tym, jak niebezpiecznie to jest, nie trzeba mówić, bo w najlepszym przypadku przy wysokiej prędkości maska może po prostu odlecieć, a nie blokować kierowcy widoku. Powyżej nie jest to odosobniony przypadek, bo do agencji NHTSA zgłoszono dwie skargi na ten temat.

Czytaj też: Honda Civic Type R ustanowiła nowy rekord FWD

Chociaż te incydenty mogą być kwestią niedomknięcia maski, to należy pamiętać, że Corvette powinno ostrzec o tym kierowcę, jako że ma taki czujnik. Obecnie więc nie wiadomo, co powoduje otwarcie maski.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News