Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Bugatti sprzedane? Nieoczekiwany nabywca elitarnej marki motoryzacyjnej

Według Car Magazine Grupa Volkswagen postanowiła sprzedaż elitarną markę, jaką zdecydowanie jest Bugatti, firmie Rimac Automobili. Firmie, która specjalizuje się w rozwijaniu elektrycznych napędów.

Według źródeł bliskich sprawie, umowa została zatwierdzona przez kierownictwo VW w zeszłym tygodniu, ale rada nadzorcza nie „klepnęła” jeszcze wszystkiego. Na podstawie umowy wynika, że część firmy Bugatti nadal byłaby technicznie powiązana z Grupą VW.

Wszystko sprowadza się do udziału Porsche w Rimac, które obecnie wynosi 15,5% i które na mocy umowy ma wzrosnąć do 49%. Porsche, jako część Grupy Volkswagena byłaby więc „łącznikiem” między tymi firmami. Co jednak ciekawe, to ponoć nie koniec firmowych zawirowań.

Źródło wspomina, że Grupa VW ponoć rozważa też sprzedaż marki Lamborghini, SEAT, Italdesign i Ducati. Uważa się, że VW prowadził już negocjacje z potencjalnymi inwestorami, ale pandemia koronawirusa spowolniła sytuację.

Czytaj też: Elektryczny sedan BMW i7 dostrzeżony w testach

Pocieszenie dla fanów Bugatti? Firma ma ujawnić pod koniec przyszłego miesiąca jednorazowy egzemplarz koncepcji Vision Le Mans w formie hipersamochodu na tor.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News