Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/whatnext/cdn.whatnext.pl/public_html/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/:/home/klient.dhosting.pl/whatnext/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/whatnext/betawn.dkonto.pl/public_html/web/wp/wp-includes/functions.php on line 1992
WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Ryzen 4000 w 5 nm!

W sieci zaczynają pojawiać się pierwsze informacje o procesorach Ryzen 4000. Okazuje się, że zostaną one ogłoszone jeszcze w tym roku.

Procesory mają mieć swoją premierę pod koniec 2020 roku. Jednakże to nie koniec ciekawych informacji. Procesory mają także przejść na 5 nm proces produkcyjny zamiast 7 nm.

Czytaj też: Wyciekły benchmarki Ryzen 4700G, 4400G i 4200G

Czwarta generacja Ryzen oparta będzie o zoptymalizowaną technologię Zen 2. Dzięki przejściu na 5 nm wzrost IPC powinien wynosić 15%. Nie wiemy jeszcze dokładnie, jakie zmiany przyniosą nowe procesory. A co z samą premierą?

Mówi się już nawet o wrześniu i targach Computex. Inne źródła mówią o początku 2021 roku i targach CES. Możliwe też, że AMD zrobi swoje wydarzenie i procesory pojawią się jeszcze w innym terminie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News